Näytä lentoyhtiön kanta-asiakaskortti vastaanottovirkailijalle ja ansaitse yöpymisestä ohjelmaan osallistuvien lentoyhtiöiden maileja:
Osallistuva lentoyhtiö Ohjelman nimi  
Aeroméxico® Club Premier® Club Premier
Air Canada Aeroplan® [www.aircanada.com]
Air China Phoenix Miles® [www.airchina.com]
American Airlines® AAdvantage® [www.aa.com]
Asiana Asiana Club® [www.flyasiana.com]
Avianca LifeMiles® LifeMiles
British Airways® Executive Club® [www.britishairways.com]
Cathay Pacific® Asia Miles® [www.asiamiles.com]
Delta Air Lines SkyMiles® [www.delta.com]
EL AL® Matmid®
Frontier® Early Returns® http://www.flyfrontier.com
Gulf Air Gulf Air
Frequent Flyer Program®
[www.http://www.gulfair.com/]
Icelandair Saga Bonus® [www.icelandair.com]
Japan Airlines Mileage Bank® [www.jal.co.jp/en/]
Jet Airways JetPrivilege® [www.jetairways.com]
KLM/Air France Flying Blue® [www.http://w3.airfrance.com/FI/en/local/voyageurfrequent/flyingblue/flyingblue.htm.com]
Lan Chile Airlines LANPASS® [www.http://www.lan.com]
Lufthansa Miles & More® [www.lufthansa.com]
Qantas Airlines® Frequent Flyer [www.qantaswa.com.au]
SAS Airlines EuroBonus® [www.http://www.sas.se/]
Singapore Airlines KrisFlyer [www.http://www.singaporeair.com]
Southwest Airlines® Rapid Rewards® [www.http://www.southwestairlines.com]
United® Mileage Plus® [www.united.com]

Sopimusehdot&:

  • Asiakkaiden tulee esittää lentoyhtiön kanta-asiakasnumeronsa sisäänkirjautumisen yhteydessä.
  • Lentomailien ansaitsemiseksi varaukset tulee tehdä lentoyhtiön kanta-asiakkuusohjelmaan kuuluvan henkilön nimellä.
  • Lentomaileja on saatavissa ohjelmaan osallistuvissa ketjuissa ja ne vaihtelevat lentoyhtiön ohjelman ja hotelliketjun mukaan.
  • Lentomailien saaminen edellyttää, että huoneesta maksetaan käypä hinta.

Huonehinnat, joista ei myönnetä pisteitä sekä muut poissuljetut tapaukset:
työntekijähinnat, perhe- ja ystävähinnat, lentoyhtiön miehistöhinnat, matkatoimistohinnat, hotellityöntekijöiden hinnat, päätililtä laskutettavat huonehinnat, matkanjärjestäjähinnat, tukkukauppiashinnat tai online-matkatoimistojen tai muiden kolmansien osapuolten, kuten Booking.com, Hotwire, Hotels.com, Expedia, Orbitz, Priceline, Travelocity jne. kautta varatut hinnat sekä huoneet, jotka varataan muun kolmannen online-osapuolen kautta, joka vaatii ennakkomaksun. Veloituksettomia huoneita, mukaan lukien rajoituksetta huoneet, jotka on varattu palkintoöinä tai yöpymisinä, joihin liittyy lahjakortti tai yöpymiskortti ei myöskään kelpuuteta.