XStäng
Få ut mer med våra priserbjudanden exklusivt för medlemmar.
Logga in eller registrera dig idag!
 
 
Huvudinnehåll
- Flygbolagspartners
- Hyrbilspartner
- Finansinstitutionspartners
Samla standardflygmil från medverkande flygbolag genom att visa upp flygmilskortet när du checkar in:
Medverkande flygbolag Programnamn  
Aeroméxico® Club Premier® Club Premier
Air Canada Aeroplan® [www.aircanada.com]
Air China Phoenix Miles® [www.airchina.com]
American Airlines® AAdvantage® [www.aa.com]
Asiana Asiana Club® [www.flyasiana.com]
Avianca LifeMiles® LifeMiles
British Airways® Executive Club® [www.britishairways.com]
Cathay Pacific® Asia Miles® [www.asiamiles.com]
Delta Air Lines SkyMiles® [www.delta.com]
EL AL® Matmid®
Frontier® Early Returns® http://www.flyfrontier.com
Gulf Air Gulf Air
Frequent Flyer Program®
[www.http://www.gulfair.com/]
Icelandair Saga Bonus® [www.icelandair.com]
Japan Airlines Mileage Bank® [www.jal.co.jp/en/]
Jet Airways JetPrivilege® [www.jetairways.com]
KLM/Air France Flying Blue® [www.http://w3.airfrance.com/FI/en/local/voyageurfrequent/flyingblue/flyingblue.htm.com]
Lan Chile Airlines LANPASS® [www.http://www.lan.com]
Lufthansa Miles & More® [www.lufthansa.com]
Qantas Airlines® Frequent Flyer [www.qantaswa.com.au]
SAS EuroBonus® [www.http://www.sas.se/]
Singapore Airlines KrisFlyer [www.http://www.singaporeair.com]
Southwest Airlines® Rapid Rewards® [www.http://www.southwestairlines.com]
United® Mileage Plus® [www.united.com]

Regler och villkor:

  • Gäster måste uppge sitt medlemsnummer för flygbolaget vid incheckning.
  • För att kunna samla flygmil måste bokningar göras i namnet av medlemmen i flygmilsprogrammet.
  • Flygmil är tillgängligt för medverkande flygbolag och varierar mellan flygmilsprogram och hotellkedja.
  • Gästen måste betala det pris som ger rätt till flygmil för att få dem.

Oberättigade rumspriser och andra undantag omfattar:

Personalrabatter, familj- och vänskapspriser, flygplansbesättningspriser, resebyråpriser, hotellpersonalrabatter, rumspriser som debiteras till en huvudräkning, researrangörspriser, grosspriser eller priser som bokats online genom reseföretag eller annan tredje part, inklusive men inte begränsat till Booking.com, Hotwire, Hotels.com, Expedia, Orbitz, Priceline, Travelocity, etc., samt rum som bokats online genom annan tredje part och som kräver förhandsbetalning. Rum som tillhandahålls utan extra kostnad, såsom rum som har bokats som bonusvistelser eller vistelser som involverar andra presentkort eller bonusnattskuponger ingår inte heller.